spacer
  
Witaj na stronie Sanktuarium Św. Mikołaja na "Wilczym Uroczysku" w Kol. Kryłów! 1
  1
1
1
header

Kryłów w sieci:

Kryłowski Portal Internetowy
.
.
Zakład Kamieniarski w Kryłowie
.
Miejsce ekumeniczne

    Mimo, że Św. Mikołaj z "Wilczego Uroczyska" występuje w szatach biskupa rzymskokatolickiego, szczególną czcią darzą go wyznawcy grekokatolicyzmu i prawosławia.
    W maju 1911 roku rozegrała się tu bitwa pomiędzy procesjami katolicką z Kryłowa i prawosławną z Szychowic, co opisuje prof. Zin w swojej opowieści *. Jednakże niedługo po tym zajściu duchowni katolicki i prawosławny doszli do porozumienia, a lud chrześcijański obu wyznań znów zgodnie zanosił modły na "Wilczym Uroczysku".
    Miejsce to łączy ludzi niezależnie od wyznania, bo przecież tak samo jak jest jeden Bóg, tak też Św. Mikołaj, biskup Miry też jest tym samym świętym i wysłuchuje próśb wszystkich, którzy ze szczerą wiarą zwracają się do niego o pomoc w potrzebie.
   Również wilkowi obce są wszelkie szowinistyczne uprzedzenia, bo po tylu latach obserwowania świata doszedł do wniosku z pewnością, że jedynym podziałem jest ten na ludzi dobrych i złych, jednakże i zły człowiek może się nawrócić, więc nie należy nikogo potępiać. I tak też od kilkuset lat wtóruje cichymi pomrukami szeptanym przez pątników pacierzom, pilnuje, by spisane na kartkach prośby trafiły do Św. Mikołaja, niezależnie od tego w jakim języku są spisywane.

footer

Kaplica Św. Mikołaja

footer

Wilk


footer
Reklamafooter
Copyright © 2008/2009 Free Templates by Zymickrylow.info - Stronę najlepiej oglądać za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox
Register Forgot Pass?