DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE KRYŁÓW 2008

    24 sierpnia 2008 roku w Kryłowie odbyły się Dożynki gminno-parafialne.
Delegacje zebrane przy szkole przeszły do kościoła parafialnego, gdzie ksiądz Stefan Kuk celebrował mszę świętą dziękczynną za zebrane plony. W uroczystościach wzięły udział delegacje dożynkowe z całej gminy oraz miejscowości naszej parafii należących do sąsiednich gmin. : Kryłów, Modryniec Zachodni, Górka-Zabłocie, Mircze, Wiszniów, Prehoryłe, Wereszyn, Szychowice, Gołębie, Miętkie, Kosmów.
Po nabożeństwie wszyscy przeszli w dożynkowym korowodzie na plac w centrum Kryłowa. Tam wszystkich przybyłych gości powitał Wójt Gminy Mircze Lech Szociński oraz Przewodniczący Rady Gminy – Wiesław Filański i Starosta Hrubieszowski – Józef Kuropatwa.
Starostowie dożynek – pan Michał Szczur z Kryłowa oraz pani Agnieszka Skop z Mołożowa .
Uroczystości uświetniły występy takich zespołów: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Orkiestra Dęta OSP z Tomaszowa Lubelskiego, „ECHO” z Mircza, „Szychowianki” z Szychowic, „Górczanki” z Górki-Zabłocie, „Arabeska” z Mircza, młodzieżowa formacja taneczna „SYSTEM”, Nadbużanki” z Gołębia. Po części artystycznej zespołów ludowych odbył się koncert zespołu disco-polo „FENIX”.
Dodatkową atrakcją, która towarzyszyła dożynkom była wystawa płodów rolnych przygotowana przez panów: Jana Dworniczaka i Franciszka Jakubczuka – pracowników Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. 
Wieczorną zabawę poprowadził zespół Hayer.

                   

                   

           

(fot. i relacja - H. Żurawski)